تهران ، نسیم شهر ، وجه آباد
09123954179
0 0
تهران ، نسیم شهر
09123954179

نکاتی درباره شیلنگ باغبانی

نکاتی درباره شیلنگ باغبانی

نکاتی درباره شیلنگ باغبانی

 شلنگ باغ شما ممکن است مهمترین ابزاری باشد که دارید. مراقبت از یک شلنگ باغ پیچیده نیست، فقط باید آن را به صورت صحیح نگهداری کرد. برای کسب اطلاعات در مورد مراقبت از شیلنگ باغ و همچنین نکاتی درباره شیلنگ باغبانی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

نکاتی در مورد نحوه نگهداری شیلنگ باغبانی

قانون نگهداری شلنگ آبیاری

اولین قانون نگهداری شلنگ آبیاری، جلوگیری از قرار دادن در معرض آفتاب مستقیم است. اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند به لایه خارجی شلنگ آسیب برساند، ترک بخورد یا پاره شود. هم چنین اگر آبی در شلنگ باقی بماند، باعث گرم شدن و آسیب رساندن به لایه داخلی نیز می شود. البته این بدان معنی نیست که هنگام آفتاب نباید با شلنگ آبیاری کنید. گرچه معمولاً بهتر است گیاهان صبح یا عصر آبیاری شوند. ساعت ها بیرون گذاشتن شلنگ در معرض آفتاب، باعث آسیب می شود.
وجود یک شیلنگ آب در حیاط خانه ضروری است. این شیلنگ ها وظیفه انتقال آب، برای آبیاری گیاهان یا شستن حیاط یا ماشین دارند.
پیشنهاد میکنیم از خرید محصولات ارزان و بی کیفیت خودداری کنید و یک شلنگ سخت و خوش ساخت خریداری کنید که دوام بالایی داشته باشد.
هنگامی که برای خرید شینگ هزینه پرداخت می کنید، مراقبت از شلنگ کاملا منطقی است. برخلاف ابزارهای فلزی، نیازی به روغن کاری  شیلنگ آب باغبانی نیست، امانکاتی درباره شیلنگ باغبانی وجود دارد.

تعمیر نشتی آب

یکی دیگر از نکات تعمیر و نگهداری شیلنگ باغ، ترمیم سریع نشتی است. برای ترمیم نشت سوراخ، از یک وصله لاستیکی و چسب فوق العاده استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید شیرآب را ببندید و شیلنگ را از آب تخلیه کنید، سپس با پارچه خشک کنید. منطقه را با کاغذ سنباده ریز بکشید، چسب بزنید و بگذارید خشک شود، سپس قطعه لاستیک را روی آن قرار دهید. پارگی های بزرگ تر شیلنگ آب کشاورزی ممکن است به دلیل گرفتار شدن روی درخت یا بوته، ترک خوردن در اثر گرمای شدید یا سرما یا جویدن توسط حیوان خانگی ایجاد شود. برای ترمیم این پارگی ها، ابتدا شیلنگ را از آب خالی کنید، سپس قسمتی که دچار پارگی شده است را ببرید. حال باید با استفاده از یک شیلنگ خرطومی یا لوله پلاستیکی دو سر شیلنگ را متصل کنید. بعد از اتمام این مراحل دوباره شیلنگ را به شیر آب وصل کنید تا از عدم نشتی آن اطمینان حاصل کنید.

افزایش عمر شلنگ

بعنوان نکته ای دیگر درباره شیلنگ باغبانی،بایستی شلنگ را پس از استفاده تخلیه کنید. بهترین روش برای نگهداری شلنگ باغ این است که شیر آب راببندید و اجازه دهید شلنگ تخلیه شود. راه دیگر برای خوب نگه داشتن شلنگ، جلوگیری از کشیدن آن توسط نازل است. این کار اتصال نازل را ضعیف می کند و باعث نشت می شود. همچنین وقتی کار با شیلنگ تمام شد، آن را فقط در انباری رها نکنید. استفاده از حلقه شلنگ، مانع از ایجاد گره می شود. سرانجام، مسئله ذخیره سازی شیلنگ در زمستان وجود دارد. اگر در یک منطقه سرد زمستانی زندگی می کنید بایستی شیلنگ را به گاراژ (یا جایی در داخل) بیاورید تا از یخ زدگی جلوگیری کند. ابتدا کل شلنگ را از آب تخلیه کنید، سپس آن را روی حلقه شلنگ بپیچید.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *