تهران ، نسیم شهر ، وجه آباد
09123954179
0 0
تهران ، نسیم شهر
09123954179

شیلنگ آب مدل QA562

شیلنگ آب مدل QA562 دارای شکلی استوانه‌ای بوده و سطح مقطعی آن حالت دایره‌ای دارد.
در طراحی و ساخت یک شیلنگ آب مواردی از قبیل کارکرد، اندازه، فشار قابل‌تحمل، وزن، طول و … همگی نقش مهمی دارند.
پس از کشف و کاربرد پلیمرها بخصوص پلاستیک ها ، بعلت مقاومت این مواد نسبت به خوردگی ، صنایع درصدد برآمدند  این مواد را جایگزین فلزات نمایند.
لذا در ابتدا لوله های پی وی سی برای فاضلاب ها و سپس پلی اتیلن برای آبیاری و آبرسانی مورد استفاده قرار گرفتند.

مراحل تولید محصول و مواد اولیه تولید شیلنگ آب:

۱- اختلاط : اختلاط مواد آمیزه لاستیکی در ۲ مرحله انجام می گیرد.ابتدا مواد اولیه و سایر مواد افزودنی کاملاً مخوط شده.سپس با اضافه کردن عوامل  تقویت کننده عملیات اختلاط توسط آسیاب غلتکی انجام می شود . : آمیزه حاصل با عبور از سیلندری که مارپیچ اکسترودر در آن قرار دارد و توسط المنت های برقی گرم می گردد ، به صورت لایه اول شلنگ در می آید . ۳- پیچنده الیاف تقویت کننده : عمل پیچش الیاف تقویت کننده توسط ماشین بافنده الیاف به دور لایه اول انجام می شود . ۴- اکستروژن لایه دوم : لایه اول پس از پیچیده شدن الیاف تقویت کننده به اکسترودر دوم تغذیه می گردد . با خروج از اکسترودر لایه دوم شیلنگ شکل می گیرد . ۵- رول پیچی : محصول نهایی پس از شستشو ، عبور از واحد کشنده ، توسط دستگاه جمع کن بسته بندی می گردد.زمانی که متراژ محصول پیچیده شد ، به اندازه معین رسید جهت تعویض رول شلنگ بریده می شود.

فرآیند تولید شلنگ

 ابتدا توزین مواد انجام‌شده و سپس توسط اکسترودر، مواد تحت‌فشار ذوب می‌شوند و مواد ذوب‌شده یکنواخت و برای تولید شیلنگ آماده می‌شوند.
در مرحله بعد مواد مذاب وارد کلگی می‌شوند که وظیفه ایجاد مذاب یکنواخت را دارد. سپس مواد وارد قالب اصلی شده و قالب وظیفه شکل دهی مذاب یکنواخت و تبدیل آن به شیلنگ با اندازه مشخص را دارد.
در مرحله بعدی مواد خنک و سپس توسط کالیبراتور شیلنگ با ابعاد دلخواه تولید می‌شود. شلنگ‌های تولیدشده در قسمت کالیبراسیون به‌اندازه کافی سرد شده و مشخصات شلنگ بر روی آن چاپ و درنهایت ، کشیدن شلنگ‌ها توسط قرقره‌های بزرگ انجام می‌شود

مواد اولیه شیلنگ

عمدتا شیلنگ ها از مواد مختلفی ساخته می شوند.برخی از شیلنگ ها حتی از 8 لایه مختلف ساخته شده اند.ت تمام این لایه ها از یک ماده متفاوت ساخته شده اند.لایه بیرونی باید قوی باشد ، زیرا در امتداد بتن و سنگ کشیده می شود.اغلب از PVC برای این لایه بیرونی استفاده می شود. به طور کلی شیلنگ های مخصوص باغ از وینیل و لاستیک ساخته می شوند.هرچه شیلنگ از دوام بیشتری برخوردار باشد ، کمتر دچار نشتی می شود. شیلنگ آب مدل QA562 از یک ماده یا ترکیبی از مواد مختلف نظیر نایلون، پلی‌اورتان، پلی‌اتیلن، پی‌وی‌سی، لاستیک طبیعی یا سیمان سنتزی و پتو بر اساس محیط‌زیست و فشارِ موردنیاز ساخته می‌شود.