تهران ، نسیم شهر ، وجه آباد
09123954179
0 0
تهران ، نسیم شهر
09123954179

شیلنگ آب مدل QA568

شیلنگ آب مدل QA568 لوله‌ای توخالی و منعطف می‌باشد که از آن برای انتقال آب از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر استفاده می‌شود.
شیلنگ‌های آب عموماً دارای شکلی استوانه‌ای بوده و سطح مقطعی آنها حالت دایره‌ای دارد.
در طراحی و ساخت یک شیلنگ آب مواردی از قبیل کارکرد، اندازه، فشار قابل‌تحمل، وزن، طول و … همگی نقش مهمی دارند.
پس از کشف و کاربرد پلیمرها بخصوص پلاستیک ها ، بعلت مقاومت این مواد نسبت به خوردگی ، صنایع درصدد برآمدند  این مواد را جایگزین فلزات نمایند.
لذا در ابتدا لوله های پی وی سی برای فاضلاب ها و سپس پلی اتیلن برای آبیاری و آبرسانی مورد استفاده قرار گرفتند.

جنس شیلنگ

معمولاً از موادی نظیر پلی اورتان، پلی‌اتیلن، پی‌وی‌سی یا لاستیک می‌باشد که ممکن است از یکی از این مواد یا ترکیبی از آن‌ها ساخته شود.
ولی لوله سخت و محکم است و در حین فرو رفتن ستون فقرات را راست و مستقیم نگه می‌دارد. معمولاً شیلنگ به صورت استوانه‌ای است که سطح مقطعی دایره‌وار دارد.

مواد اولیه شیلنگی

عمدتا شیلنگ ها از مواد مختلفی ساخته می شوند.برخی از شیلنگ ها حتی از 8 لایه مختلف ساخته شده اند.ت تمام این لایه ها از یک ماده متفاوت ساخته شده اند.لایه بیرونی باید قوی باشد ، زیرا در امتداد بتن و سنگ کشیده می شود.اغلب از PVC برای این لایه بیرونی استفاده می شود. به طور کلی شیلنگ های مخصوص باغ از وینیل و لاستیک ساخته می شوند.هرچه شیلنگ آب مدل QA568 از دوام بیشتری برخوردار باشد ، کمتر دچار نشتی می شود. بهترین شیلنگ ها برای استفاده در فضای باز و در باغ ، از لاستیک ساخته شده اند.شیلنگ آب لاستیکی انعطاف پذیر و بادوام است و می تواند طیف گسترده ای از درجه حرارت را در خارج از خانه تحمل کند. در طراحی شیلنگ عوامل متعددی نظیر کاربرد و عملکرد شلنگ، اندازه، فشار، وزن، طول و سازگاری شیمیایی دخیل است. شیلنگ آب مدل QA568 از یک ماده یا ترکیبی از مواد مختلف نظیر نایلون، پلی‌اورتان، پلی‌اتیلن، پی‌وی‌سی، لاستیک طبیعی یا سیمان سنتزی و پتو بر اساس محیط‌زیست و فشارِ موردنیاز ساخته می‌شود.